Nabory wniosków dla EdTech i GreenTech w ramach programu "START-UPS ARE US"

Data: 19.09.2024

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza dwa nabory wniosków dla startupów z branży EdTech oraz GreenTech. Inicjatywa ta jest częścią Projektu „START-UPS ARE US” (Działanie 2.29 FENG) i ma na celu wsparcie rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw poprzez udział w krótkoterminowych programach bilateralnych.

Dla kogo jest ten program?

Programy adresowane są do startupów działających w następujących obszarach:

• EdTech: Technologie związane z tworzeniem produktów i usług wykorzystywanych w edukacji, ze szczególnym naciskiem na technologie informacyjne.
  • GreenTech/CleanTech: Technologie, które pomagają zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, ograniczają szkody dla środowiska powodowane przez istniejące technologie lub poprawiają jakość środowiska.

Na czym polegają programy bilateralne?

Programy te obejmują:

• Komponent szkoleniowy realizowany w kraju.
  • Misje wyjazdowe do wybranych krajów, umożliwiające uczestnikom poznanie warunków funkcjonowania zagranicznych ekosystemów startupowych. Uczestnicy będą mieli okazję odbyć spotkania z lokalnymi instytucjami wsparcia biznesu, potencjalnymi kontrahentami oraz inwestorami, a także wziąć udział w wybranych targach lub konferencjach.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski należy składać za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego dostępnego na stronie internetowej PARP. Tam również znajdują się szczegółowe informacje na temat projektu i naboru.

gotowy.png