Demo Day: Deep Tech Camp 2024

Jak najlepiej podsumować cztery, intensywne dni pracy nad projektem, pod okiem ekspertów? Poprzez Demo Day, podczas którego uczestnicy Deep Tech Camp przedstawili swoje pomysły na biznes związany z zieloną energią!

demoday_1.jpg

Spotkaliśmy się 4 lipca 2024 roku podczas wydarzenia prezentującego ogrom pracy wykonanej przez międzynarodowych uczestników Deep-Tech Camp.

Uczestnicy programu przygotowywali się do prezentacji swoich pomysłów podczas czterech dni  spotkan warsztatowych prowadzonych przez ekspertów.

Podczas Demo Day sześć zespołów zaprezentowało swoje innowacyjne projekty dotyczące źródeł odnawialnych energii:

🏆Pierwsze miejsce zdobył zespół Ecologym - Jakub Staudt, Robert F. Crentsil, Weronika Zator, Ilan Bruski, Einav Yehilaviz.

Ecologym to pomysł na ekologiczną siłownię, gdzie ludzie generują energię elektryczną podczas korzystania z maszyn do ćwiczeń. Dzięki temu siłownia obniża koszty zużycia energii, a użytkownicy mogą uzyskać zniżki na produkty, wspierając jednocześnie zdrowie i środowisko.

W konkursie oceniono również projekty:

🌿 Sustainergy Solutions - Zhiran Ibrahim, Omry Kalana, Nitzan Brill, Miłosz Czapla, Melvyn Rolland
🌿 Greenwoo - Francesco Rocchi, Rina Polonsky, Martyna Roman, Aleksandra Staudt
🌿 OptiGreen - Elora Drouilhet, Karolina Ossuch, Evann Rabeau, Noa Cohen
🌿 ThermalGuard - Oliwia Borkowska, Greta Vazzoler, Benjamin Strobel, Yuval Carmi
🌿 EcoWise Solutions - Marie Gaudron Desjardins, Mateusz Gadomski, Ruth Foraiter, MD Ahsanuzzaman

demoday_35.jpgdemoday_40.jpg

W jury, które oceniło projekty studentów zasiedli:

🌿Dan Kohen-Vacs - Holon Institute of Technology

🌿Michael Winokur - Holon Institute of Technology

🌿Maxime Bourgain - EPF Engineering School

🌿Joanna Helman - Politechnika Wrocławska

🌿Maria Rosienkiewicz - Politechnika Wrocławska

🌿Wojciech Wodo - Politechnika Wrocławska, ekspert i CEO 360 Degrees

🌿Adam Sulich - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ekspert Green Jobs, Sustainable Strategic Management

demoday_44.jpgdemoday_20.jpg

Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci tableta, który ułatwi im kolejne lata rozwoju na uczelni.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali nagrodzeni podczas konferencji zamykającej projekt Deetechtive EU Project, która odbyła się dzień później, w piątek - 5 lipca w budynku H-14 w Politechnice Wrocławskiej. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat wzięcia udziału w Deep-Tech Camp oraz książki i gadżety.

demoday_29.jpg

W wydarzeniu wzięły udział uczelnie i instytucje partnerskie projektu:

➡️ Politechnika Wrocławska

➡️ EPF Engineering School

➡️ Holon Institute of Technology

➡️ University of Genoa

Demo Day był nie tylko okazją do prezentacji i rywalizacji, ale także do integracji, networkingu oraz inspirujących wystąpień.

Projekt został zrealizowany w ramach Deetechtive EU project.