TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Akademicki
Inkubator
Przedsiębiorczości

SeaMore Sp. zo.o.

SeaMore to startup zajmujący się robotyką podwodną. Misją firmy jest tworzenie pojazdów podwodnych ROV nowej generacji oraz optymalizacja kosztów działalności naszych klientów i zastępowanie człowieka w ciężkich, kosztownych pracach robotami. Jednym z produktów, które opracowali, jest robot podwodny przeznaczony do inspekcji stawów i studni infiltracyjnych. Robot w bardzo krótkim czasie za pomocą czujnika odległości oraz akcelerometru potrafi zbadać grubość osadów w kilkunastu miejscach zbiornika, tak aby móc ocenić, czy osad powinien być już wybierany, czy można jeszcze zaczekać. Procedura pomiarowa odbywa się w następujący sposób: robot jest umieszczany pod wodą na ustalonej niewielkiej głębokości i na podstawie czujników jest w stanie ocenić wysokość wierzchniej warstwy osadów, a za pomocą specjalnego wysuwanego przęsła określić położenie właściwego dna. Dzięki specjalnemu algorytmowi pomiarowemu na podstawie tych dwóch wartości można określić poziom osadów z dokładnością do ok 3 centymetrów. Dodatkowo obsługa drona podwodnego jest bardzo prosta i każdy może wykonać to badanie po krótkim przeszkoleniu. Firma Seamore nie spoczywa na laurach i już teraz pracuje nad rozwiązaniem, które będzie w stanie dokonywać inspekcji również zbiorników magazynowych wody pitnej (z atestem PZH), a także zbiorników wtórnych i innych obiektów wodociągowych. Już niedługo kompleksowy robot dla wodociągów będzie dostępny w sprzedaży. Możliwa będzie również sama usługa inspekcji tego typu obiektów.

Spółka oferuje obecnie możliwość darmowych testów rozwiązania dla nowych klientów. W tym celu należy się skontaktować pod adresem e-mail info@seamore.pl.

Więcej informacji na stronie: https://www.seamore.pl

Siedziba firmy Seamore mieści się w bud. G10 w pok. 211.

seamore.jpeg

Politechnika Wrocławska © 2024