Deetechtive zamierza przekształcić każdą uczestniczącą w projekcie uczelnię w uniwersytet o znacznie zwiększonych zdolnościach w zakresie przedsiębiorczości i innowacyjności opartych o Deep Technology oraz zwiększyć ich wpływ na otaczające ekosystemy.
Stoimy w obliczu poważnej zmiany w sposobie, w jaki ludzie pracują, wprowadzają innowacje i studiują. Jest to spowodowane nie tylko erą Przemysłu 4.0 i mediów społecznościowych, ale także ogromną transformacją systemów edukacji i pracy spowodowaną pandemią COVID-19. Unikalne podejście DEETECHTIVE opiera się zatem na głębokiej technologii, otwartych innowacjach, ekonomii współdzielenia i rozwoju produktów społecznych.
Deetechtive planuje:
- objąć wsparciem pięć nowych start-upów/scale-upów;
- przeszkolić 725 studentów, 132 pracowników naukowych i 132 pracowników nieakademickich;
- mentorować 75 studentów, 39 pracowników naukowych i 39 pracowników nieakademickich;
- usprawnić 17 struktur i mechanizmów wsparcia.
Projekt Deetechtive będzie składał się z sześciu akcji:
- Talent Hunter Space: zbudowanie platformy online do poszukiwania utalentowanych studentów, identyfikacji potrzeb ekosystemu związanych z szkoleniami Deep Tech oraz szkolenie dla pracowników uczelni w zakresie wspierania ścieżki kariery studentów.
- Deep Tech Dates: otwarte spotkania skoncentrowane na budowaniu innowacyjnych umiejętności i rozwijaniu przedsiębiorczej mentalności w dziedzinie Deep Tech.
- Start-up Booster: dedykowane usługi dla Deep Tech’owych start-upów oraz indywidualne 2-miesięczne wsparcie dla ich rozwoju.
- Deep Tech Innovation Challenges: wyzwania dla studentów, które skupiają się na rozwiązaniach z obszaru Deep Tech.
- Internation Open Innovation Training – IDEA-up Deep Tech: szkolenie online dla studentów i kadry akademickiej, związane z Deep Tech, przedsiębiorczością i innowacjami.
- Pre Incubation Mentoring Program – Grow Up Tech: Mentoring i warsztaty dla absolwentów IDEA-up Deep Tech w celu rozwinięcia ich pomysłów biznesowych w obszarze Deep Tech.