III edycja Shessnovation Academy!

Data: 14.12.2021

Data: 01.12.2021
Miejsce wydarzenia: online
Godzina: 05:10 - 05:10

Do 23 grudnia 2021 trwa nabór do III edycji Shessnovation Academy!

Średnio co 5 startup w Polsce w strukturach założycielskich posiada naukowca, a co 4 - kobietę. Kobiet naukowców, które decydują się na komercjalizację swoich prac badawczych, jest jeszcze mniej. Czas to zmienić!

Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy ruszyła z Shesnnovation Academy - jedyną w Polsce bezpłatną akademią startupową dla kobiet w STEM. Program jest organizowany wspólnie z Citi Foundation, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga działającej przy Citi Handlowy.

Zapraszamy do aplikowania do programu wszystkie przedsiębiorcze studentki, doktorantki i absolwentki - głównie kierunków technicznych i ścisłych - których marzeniem jest przekucie swoich pomysłów w biznesową rzeczywistość i zostanie jedną ze znanych polskich startuperek.

W ramach bezpłatnego programu Shesnnovation Academy w ciągu 6 miesięcy 35 kobiet z pomysłem na startup otrzyma m.in.: cykl szkoleń z umiejętności biznesowych i miękkich  (takich jak: sztuka efektywnego pitchingu, budowanie strategii biznesowych czy zakładanie działalności krok po kroku); indywidualny mentoring z wybitnymi przedstawicielami świata biznesu i nauki (są wśród nich menedżerki najwyższego szczebla globalnych firm, założycielki i założyciele firm, które odniosły sukces na rynku oraz przedsiębiorcze naukowczynie) oraz wsparcie organizacyjne w zakładaniu własnej firmy. Program zwieńczy konkurs na najlepszy startup.

Więcej informacji o programie oraz nabór na stronie: http://shesnnovation.pl/#projekt