TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Akademicki
Inkubator
Przedsiębiorczości

Szkoła Liderów Lokalnych | 6. edycja: Lider Wysokiej Jakości Życia

Data: 03.10.2024

alog.pngszkolalidero.png

Szkoła Liderów Lokalnych
6. edycja: Lider Wysokiej Jakości Życia

Czy chciałabyś/chciałbyś:

  • Rozwiązać rzeczywiste wyzwanie stojące przed dolnośląskim miastem lub gminą, pracując pod opieką kompetentnych tutorów w zespole złożonym ze studentów z trzech wrocławskich uczelni
  • Uzyskać lub rozwinąć własne kompetencje liderskie?
  • Poszerzyć swoje doświadczenie i wiedzę w zakresie zrównoważonego rozwoju, ekonomii, zarządzania i gospodarki przestrzennej?

Jeżeli tak, nasza propozycja jest dla Ciebie! Dołącz do Szkoły Liderów Lokalnych już dziś!


Szkoła Liderów Lokalnych (SLL) to inicjatywa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Uczestnikiem SLL może zostać Studentka/Student jednej z tych Uczelni dowolnego roku i trybu studiów, wykazujący się zdolnościami organizacyjnymi i liderskimi oraz zaangażowaniem społecznym i/lub biznesowym.

Czas trwania SLL:
listopad 2024 – czerwiec 2025

Udział w SLL jest bezpłatny! Jak aplikować:
Osoby zainteresowane uczestnictwem w SLL prosimy o wypełnienie formularza do dnia 18 października br.: https://forms.office.com/e/NBgYM9cFM9

Wypełniony formularz zostanie oceniony przez komisję i przyznane zostaną punkty. W oparciu o to stworzona zostanie lista rankingowa osób zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w formie zdalnej. Do uczestnictwa w SLL zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskały najlepsze wyniki łączne; zostanie utworzona także lista rezerwowa.

Korzyści z uczestnictwa:

  • Rozwiniesz kompetencje i umiejętności lidera
  • Nauczysz się prawidłowo formułować cele projektów
  • Nauczysz się jak skutecznie gromadzić wokół siebie zaangażowanych ludzi
    i efektywnie, w niekonwencjonalny sposób, zmieniać rzeczywistość w swojej lokalnej społeczności
  • Poznasz ciekawych ludzi oraz nawiążesz nowe kontakty zawodowe i zaangażujesz się społecznie, nauczysz się pracy w zespole
  • Samodzielnie zmierzysz się z wyzwaniami, ale będziesz mieć wsparcie w grupie

    Ponadto:
  • Zdobędziesz zaświadczenie uczestnika, a po ukończeniu – Certyfikat Ukończenia Szkoły Liderów Lokalnych
  • Po ukończeniu Szkoły uzyskasz dodatkowe punkty ECTS (dotyczy studentów UEW i UPWr)


Patronat merytoryczny: Dolnośląski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.

Patronat honorowy: Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pawła Gancarza

Szczegółowy opis SLL:
Aktywności (forma stacjonarna uzupełniana formą zdalną):
- 16 godzin dydaktycznych szkoleń z rozwoju kompetencji miękkich, kompetencji liderskich, tworzenia zespołu i pracy w zespole
- 12 godzin dydaktycznych wykładów liderskich - spotkań z liderami z różnych dziedzin życia społeczno-gospodarczego
- 20 godzin dydaktycznych pracy zespołu nad wyzwaniem pod kierunkiem tutorów
- 8 godzin dydaktycznych spotkań z praktykami: spotkanie zdalne oraz wyjazd studialny (w przypadku wyjazdu należy doliczyć czas na dojazd i powrót) – wspólna praca zespołu z praktykami nad wyzwaniem
- ok. 6 godzin dydaktycznych inauguracji i konferencji podsumowującej.

Zajęcia będą realizowane w dwóch etapach:
1. Etap wykładowo-szkoleniowy będzie składał się ze spotkań z liderami życia społecznego
i gospodarczego (w formie wykładów połączonych z warsztatami) oraz szkoleń, w czasie których uczestnicy będą podnosili swoje umiejętności w zakresie komunikacji, negocjacji, technik analizy i rozwiązywania problemów, a także będą kształtowali swoje kompetencje liderskie.
Zajęcia wykładowo-szkoleniowe będą odbywały się w piątki, najwcześniej od godziny 16.00.

2. Etap praktyczny będzie realizowany w ścisłej współpracy z dolnośląskimi miastami i gminami. W oparciu o wyzwanie określone przez dolnośląskie miasto/gminę Studentki i Studenci w kilkuosobowych zespołach (łączonych: UEW, PWr i UPWr) będą mieli za zadanie: pozyskać informacje, zdiagnozować problem/sytuację oraz poprzez dialog i poznanie szczegółów zaproponować innowacyjne rozwiązania wspierające wysoką jakość życia.
Studenci będą mieli za zadanie przygotowanie raportu zawierającego diagnozę i analizę problemu oraz propozycje rozwiązań, który następnie zaprezentują zaproszonym przedstawicielom władz regionalnych i lokalnych na konferencji kończącej 6. edycję Szkoły Liderów Lokalnych.
Aktywny wkład w przygotowanie i prezentację raportu będzie warunkiem uzyskania Certyfikatu Ukończenia Szkoły Liderów Lokalnych.
Studenci będą mieli wsparcie tutorów – kompetentnych pracowników UEW, UPWr i PWr.
Praca z tutorami – terminy zajęć do ustalenia w grupach kilkuosobowych.
Inauguracja, konferencja podsumowująca i spotkania z interesariuszami związanymi z miastem/gminą – terminy narzucone – w godzinach pracy urzędów w dni robocze (z uwzględnieniem, w miarę możliwości, preferencji studentów-uczestników SLL) - obecność obowiązkowa.

Certyfikat Ukończenia Szkoły Liderów Lokalnych
Po ukończeniu edycji Uczestnik otrzyma Certyfikat Ukończenia SLL. Warunkiem uzyskania certyfikatu będzie uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć wykładowych i szkoleniowo-warsztatowych, uczestnictwo w dwóch spotkaniach z przedstawicielami miasta/gminy oraz w gali otwarcia, przygotowanie w kilkuosobowych zespołach raportu zawierającego diagnozę i analizę problemu, wraz z propozycjami rozwiązań oraz prezentacja wyników pracy w zespole na konferencji podsumowującej 6. edycję SLL.

Uczestnictwo w SLL jest bezpłatne, jednak w przypadku rezygnacji, bez dobrze udokumentowanego powodu, Uczestnik jest zobowiązany do pokrycia kosztów uczestnictwa w wykładach i szkoleniach w kwocie adekwatnej do kosztów poniesionych przez organizatora SLL.


Organizator:
Centrum Badawczo-Rozwojowe Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Ekonomicznego
we Wrocławiu

centrum.png

Partnerzy:

Politechnika Wrocławska
− Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

− Wydział Zarządzania Politechniki Wrocławskiej

miejse.png

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

aipprzy.png


W razie pytań zapraszamy do kontaktu: cbrst@ue.wroc.pl

Politechnika Wrocławska © 2024