TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 03.10.2024
Szkoła Liderów Lokalnych
6. edycja: Lider Wysokiej Jakości Życia
Czy chciałabyś/chciałbyś:
Jeżeli tak, nasza propozycja jest dla Ciebie! Dołącz do Szkoły Liderów Lokalnych już dziś!
Szkoła Liderów Lokalnych (SLL) to inicjatywa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Uczestnikiem SLL może zostać Studentka/Student jednej z tych Uczelni dowolnego roku i trybu studiów, wykazujący się zdolnościami organizacyjnymi i liderskimi oraz zaangażowaniem społecznym i/lub biznesowym.
Czas trwania SLL:
listopad 2024 – czerwiec 2025
Udział w SLL jest bezpłatny! Jak aplikować:
Osoby zainteresowane uczestnictwem w SLL prosimy o wypełnienie formularza do dnia 18 października br.: https://forms.office.com/e/NBgYM9cFM9
Wypełniony formularz zostanie oceniony przez komisję i przyznane zostaną punkty. W oparciu o to stworzona zostanie lista rankingowa osób zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w formie zdalnej. Do uczestnictwa w SLL zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskały najlepsze wyniki łączne; zostanie utworzona także lista rezerwowa.
Korzyści z uczestnictwa:
Patronat merytoryczny: Dolnośląski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.
Patronat honorowy: Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pawła Gancarza
Szczegółowy opis SLL:
Aktywności (forma stacjonarna uzupełniana formą zdalną):
- 16 godzin dydaktycznych szkoleń z rozwoju kompetencji miękkich, kompetencji liderskich, tworzenia zespołu i pracy w zespole
- 12 godzin dydaktycznych wykładów liderskich - spotkań z liderami z różnych dziedzin życia społeczno-gospodarczego
- 20 godzin dydaktycznych pracy zespołu nad wyzwaniem pod kierunkiem tutorów
- 8 godzin dydaktycznych spotkań z praktykami: spotkanie zdalne oraz wyjazd studialny (w przypadku wyjazdu należy doliczyć czas na dojazd i powrót) – wspólna praca zespołu z praktykami nad wyzwaniem
- ok. 6 godzin dydaktycznych inauguracji i konferencji podsumowującej.
Zajęcia będą realizowane w dwóch etapach:
1. Etap wykładowo-szkoleniowy będzie składał się ze spotkań z liderami życia społecznego
i gospodarczego (w formie wykładów połączonych z warsztatami) oraz szkoleń, w czasie których uczestnicy będą podnosili swoje umiejętności w zakresie komunikacji, negocjacji, technik analizy i rozwiązywania problemów, a także będą kształtowali swoje kompetencje liderskie.
Zajęcia wykładowo-szkoleniowe będą odbywały się w piątki, najwcześniej od godziny 16.00.
2. Etap praktyczny będzie realizowany w ścisłej współpracy z dolnośląskimi miastami i gminami. W oparciu o wyzwanie określone przez dolnośląskie miasto/gminę Studentki i Studenci w kilkuosobowych zespołach (łączonych: UEW, PWr i UPWr) będą mieli za zadanie: pozyskać informacje, zdiagnozować problem/sytuację oraz poprzez dialog i poznanie szczegółów zaproponować innowacyjne rozwiązania wspierające wysoką jakość życia.
Studenci będą mieli za zadanie przygotowanie raportu zawierającego diagnozę i analizę problemu oraz propozycje rozwiązań, który następnie zaprezentują zaproszonym przedstawicielom władz regionalnych i lokalnych na konferencji kończącej 6. edycję Szkoły Liderów Lokalnych.
Aktywny wkład w przygotowanie i prezentację raportu będzie warunkiem uzyskania Certyfikatu Ukończenia Szkoły Liderów Lokalnych.
Studenci będą mieli wsparcie tutorów – kompetentnych pracowników UEW, UPWr i PWr.
Praca z tutorami – terminy zajęć do ustalenia w grupach kilkuosobowych.
Inauguracja, konferencja podsumowująca i spotkania z interesariuszami związanymi z miastem/gminą – terminy narzucone – w godzinach pracy urzędów w dni robocze (z uwzględnieniem, w miarę możliwości, preferencji studentów-uczestników SLL) - obecność obowiązkowa.
Certyfikat Ukończenia Szkoły Liderów Lokalnych
Po ukończeniu edycji Uczestnik otrzyma Certyfikat Ukończenia SLL. Warunkiem uzyskania certyfikatu będzie uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć wykładowych i szkoleniowo-warsztatowych, uczestnictwo w dwóch spotkaniach z przedstawicielami miasta/gminy oraz w gali otwarcia, przygotowanie w kilkuosobowych zespołach raportu zawierającego diagnozę i analizę problemu, wraz z propozycjami rozwiązań oraz prezentacja wyników pracy w zespole na konferencji podsumowującej 6. edycję SLL.
Uczestnictwo w SLL jest bezpłatne, jednak w przypadku rezygnacji, bez dobrze udokumentowanego powodu, Uczestnik jest zobowiązany do pokrycia kosztów uczestnictwa w wykładach i szkoleniach w kwocie adekwatnej do kosztów poniesionych przez organizatora SLL.
Organizator:
Centrum Badawczo-Rozwojowe Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Ekonomicznego
we Wrocławiu
Partnerzy:
Politechnika Wrocławska
− Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
− Wydział Zarządzania Politechniki Wrocławskiej
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
− Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: cbrst@ue.wroc.pl